Technická poradna

Zvolte kategorii technického problému

Většinou je nutno nejdříve nainstalovat ovladač tiskárny a poté je možno připojit tiskárnu k počítači. V opačném případě by mohl operační systém automaticky přiřadit tiskárně nesprávný ovladač, který by mohl zablokovat správnou funkci tiskárny i po tom, co by byl nainstalován požadovaný ovladač.

Výjimkou jsou případy, kdy je ovladač tiskárny již součástí operačního systému nebo je na stránkách výrobce tiskárny informace, že máme k instalaci ovladače tiskárny využít službu Windows Update.

Pokud není CD s ovladačem, které je většinou přibalen k tiskárně, lze si správný ovladač stáhnout ze stránky výrobce tiskárny. Tam také nalezneme informaci, zda již není náhodou ovladač naší tiskárny součástí operační systému, nebo zda máme k instalaci ovladače tiskárny využít službu Windows Update, která potřebný ovladač pro tiskárnu nainstaluje.

Vyhledání ovladače na stránkách výrobce tiskárny

Kdo má CD s ovladačem tiskárny pro jeho operační systém, může přeskočit rovnou na instalaci. Kdo CD s instalačním softwarem nemá, doporučujeme vyhledat ovladač popřípadě informace o postupu na stránkách výrobce Vaší tiskárny.
Nejznámější výrobci tiskáren:
www.canon.cz
www.epson.cz
www.hp.cz
www.lexmark.cz
www.oki.cz
www.samsung.cz
www.xerox.cz
Pokud máte nově zakoupenou tiskárnu, tak údržba je prozatím minimální. Důležitá je kontrola především u inkoustových tiskáren. U těchto se hlavně kontroluje hladina inkoustu v kazetě, popř. tzv. ukapávání. To by totiž mohlo nenávratně poškodit tiskárnu. Proto výrobce doporučují používat náplně, které jsou zárukou kvality, popř. zaručují bezproblémový chod.

U laserových tiskáren je údržba minimální - většinou se jedná spíše o vizuální kontrolu komory po vyjmutí již použitého toneru. Tím zjistíte množství popadaného prachu. Důležité je v tomto momentu (u nějakých typů tiskáren) nezašpinit tímto prachem hlavu tiskárny. Tisk by již nemusel být tak kvalitní, následná oprava by mohla být i v řádu tisíců korun. Opět doporučujeme předcházet tomuto nákupem kvalitních tonerů. Nákupem tonerů H.D.T. předejdete možným škodám, které mohou způsobovat nekvalitní tonerové kazety.

Je nutné provést změny v nastavení počítače po vložení H.D.T. produktu?

Není nutné. Toner je ihned po vložení připraven odvést tu nejlepší práci. Již od první vytisknuté stránky až po tu poslední. Produkt H.D.T. bude tisknout stále stejně kvalitně. Toto potvrzujeme nejen my, nýbrž i statisíc klientů, kteří produkty H.D.T ve svých tiskárnách používají.
Toto je u každé z tiskových strojů individuální. Nejlépe se takto kontrolují tiskárny, v kterých je zabudovaný LED displej. Přes uživatelské menu se dostanete k počtu již vytisknutých kopií ( opět záleží, jak je tiskárna naprogramována z výroby - uživatel může vidět i to, kolik výtisků tiskárna udělala od prvního zapojení k PC).